“Havi egy ikres” – vallomások – twinquake.com

Íme az első “Havi egy ikres” posztunk. Ebben a rovatban minden hónapban egy-egy ikres anyuka vallomását szeretnénk megosztani veletek, hogy éppen milyen nehézséggel küzd, milyen megoldásokat talált, és milyen tanácsai vannak a kezdő ikreseknek.

A kérdések mindig ugyanazok, a válaszok pedig természetesen egyediek.

Első anyuka, aki kedvesen hajlandó volt pár percet arra szánni (a nem létező idejéből), hogy elmondja, éppen mi a helyzet náluk: Luca, 1,5 éves fiú párossal. Plusz van nekik még egy 6 éves nagytesó is.

  1. Jelenleg mi az, ami leginkább nehézséget okoz? (Ha most nincs ilyen, akkor a legutóbbit írd le kérlek)

Minden héten más 😀 az ikrek nagyon mozgékonyak, mindenhova felmásznak, mindent a szájukba vesznek, és bunyóznak is, egy pillanatig se lehet egyedül hagyni őket. Amíg egyikünk velük van, a másik a háztartást, főzést, mosást intézi, de a nagyfiúnkkal is szeretnénk foglalkozni. Állandóan rohanunk, egy perc megállás sincs. Az éjszakák nagyon nehezek, rengetegszer keltek az ikrek, éjszakai tápszerről leszoktattuk őket, de még így is sokszor ébredtek és sokáig ébren voltak. Erre nem nagyon találtunk megoldást, tényleg a túlélés a fontos, így éjjel is babakocsiba tettük őket, ha máshogy nem ment.

  1. Milyen ötleteid voltak/vannak a nehézség megoldására? Mi segített, mi nem?

Ha a babakocsiba be lehet tenni vagy a járókába kicsit a kicsiket akkor lehet mellettük valamit csinálni, de ez max fél óra. Illetve ott is figyelni kell, mert püfölik egymást. Minél gyerekbiztosabbá kell tenni a lakást, mert képtelenség állandóan ott lenni mind a két pici mellett. Amig az egyiket leszedem a tv állványrol, a másik már a kanapén van…vagy a polcban…vagy keni szét a popsikrémet…próbálja a konnektorba önteni a vizet… nálunk ami mostanában bevált, hogy minél többet a szabadban lenni, ahol szabadon szaladgálhatnak és nincsenek annyira korlátozva.

  1. Nem iker gyerekeddel volt hasonló kihívás? Ha igen, ott mi segített?

Nem, vagyis ő sokáig szopizott (cicifüggő volt), amiatt kelt. Amikor meg leszoktattuk róla, akkor kb két hétig ébredt éjszaka, akkor a férjem kelt fel hozzá, de elég volt, ha mellé feküdt vagy kicsit felvette, simogatta, utána, úgy emlékszem, már jól aludt, át is aludta az éjszakákat. Az ikreket nem tudtam szoptatni, ezért ez náluk sajnos nem volt opció.

  1. Mit tanácsolnál a mai fejeddel, tudásoddal, a terhes önmagadnak? Mire számítson, mire készüljön fel, stb.

Erre tényleg nem lehet felkészülni 😀 nem ugyanolyan elmondva. Az ikrek szoptatására pl egyáltalán nem voltam felkészülve, pedig tejem is volt, de mégsem ment. Szakembert is igénybe vettem, de így se tudtam sokáig szoptatni. Erről szerintem kevés információ van, és a felkészült szakember is ritka. Így erre jobban felkészülnék, más szakembert keresnék, többet olvasnék, tájékozódnék a témában.

  1. Kire tudsz támaszkodni, ki tud segíteni? 

Nagymamák rengeteget segítenek, heti 3-4 nap van segítségünk, és még így is káosz van 😊

  1. Általános legfontosabb tanács kezdő ikres anyukáknak/szülőknek?

Mások is hasonló problémákkal küzdenek, keressetek anyukás barátokat, akik támogatásával ki tudjátok beszélni a problémákat, és egy jó nevetés segít átlendülni a nehéz helyzeteken.

Plusz a túléléshez nélkülözhetetlen a Netflix (vagy bármi más filmnézős oldal)! Így éjjel egyáltalán nem vagyok feszült, hanem filmezek, miközben valamelyik a kezemben alszik, vagy tologatom éppen a babakocsit.

  1. Leghasznosabb tanács, amit Te kaptál?

Ikres barátnőm (te, twinquake-es Zsófi 🙂 ) már mesélt róla, hogy milyen káosz ikrekkel az élet, így ezért nem éreztem, hogy valamit mi rontunk el.

  1. 1 dolog, amit nagyon máshogy csinálnál “legközelebb”.

A babakarámot kifúrnánk a falhoz, hogy ne tudják eltolni, és nem szednem szét, amikor elkezdenek járni.